Irydotomia laserowa YAG
Objawy zamknięcia kąta przesączania przy okresowym zamykaniu kąta nie są charakterystyczne. Przeważnie pojawiają się przemijające bóle głowy w okolicy czołowej oraz przymglenie obrazu. Przewlekłe zamknięcie kąta przesączania długo może być niezauważone. Może się pojawiać zaczerwienienie oczu, zamazane widzenie, ból głowy ustępujący w czasie snu.
Gdy do zamknięcia kąta dojdzie nagle -ostry atak jaskry dolegliwości są bardzo silne i gwałtownie narastają. Występuje bardzo duży ból oka oraz głowy w okolicy czoła i skroni. Często towarzyszą temu nudności i wymioty. Pogarsza się ostrość wzroku, a osoba chora widzi kolorowe obręcze (koła tęczowe). Oko jest zaczerwienione i bardzo twarde, źrenica szeroka, nie reaguje na światło. Taki stan grozi szybkim zniszczeniem nerwu wzrokowego i ślepotą.
Każdy przypadek jaskry z zamkniętym kątem przesączania, nawet u osób z predyspozycją do zamknięcia kąta powinny być leczone irydotomią laserową, która polega na wytworzeniu otworu w tęczówce, zabezpieczającego przed zamknięciem kąta przesączania.